مقالات

بهترین دستگاه کپی برای کافی نت

بهترین دستگاه کپی برای کافی نت

ما با بیش از ۱۵ سال سابقه فعالیت در زمینه تعمیر و فروش و ارائه بهترین دستگاه کپی برای کافی نت با ضمانت و گارانتی تضمینی کیفیت از لحاظ ظاهری و فنی

شرکت تابان کپی تمامی دستگاه های استوک خود را با گارانتی بی قید و شرط به فروش می رسانیم همین الان جهت استعلام قیمت تماس بگیرید.

تابان کپی با ارائه گارانتی و ضمانت دستگاه ها و خدمات خود در زمینه فروش دستگاه های دست دوم و تعمیر دستگاه های فتوکپی سیاه و سفید و رنگی در انواع برند های ریکو ،توشیبا ،کونیکا

از این دستگاه در مراکز مختلف چاپ استفاده می شود.و این دستگاه از تکنوالوژی لیزری استفاده می شود.و این برند یکی از برند های پیشتاز در زمینه کپی است.

این دستگاه مشکل اسکن و پرینت را نیز رفع می کند.

دستگاه فتوکپی استوک

در دنیای امروز به علت استفاده زیاد از دستگاه های اداری با عبارات و اصطلاحات متعددی در این عرصه مواجه هستیم.

چنان چه معنای این کلمات را به طور صحیح ندانید امکان دارد که هنگام خرید آن ها با مشکلات عدیده رو به رو شویم.

فتوکپی های استوک یکی از این اصطلاحات مرسوم است. در این جا قصد داریم تا بیشتر در مورد این وسیله صحبت کنیم.

فتوکپی استوک در کشورهای پیشرفته

در برخی از کشورها از جمله آمریکا و اروپا همه کارهای مرتبط با تعمیرات و فروش دستگاه های فتوکپی فقط به وسیله نمایندگان رسمی مارک های تولید کننده به انجام می رسد.

زمانی که یک مدل جدید به بازار می آید، نمایندگان سعی دارند تا در یک رنج زمانی مشخص، خدمات برای آماده سازی قطعه های قدیمی تر را متوقف سازند

و با ارائه تخفیفات خاص، بسیاری از مشتریان را برای جایگزین کردن این دستگاه ها با مدل های به روز تر تشویق کنند.

سرانجام دستگاه های قدیمی

اما دستگاه های قدیمی تر بعد از رفع ایرادات و عیوب به وسیله نماینده رسمی، به کشورهای جهان سوم برای فروش عرضه می شود.

عبارت دستگاه فتوکپی استوک برای این دستگاه ها کاربری دارد.

مزیت های دستگاه کپی استوک

بهره گیری از دستگاه کپی استوک، مزیت های زیادی دارد که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

قیمت بسیار کمتر در قیاس با دستگاه های مدل جدید

در نظر داشته باشید هزینه ای که باید برای یک دستگاه کپی استوک بپردازید ۲۰ الی ۵۰ درصد هزینه دستگاه نو است.

این تفاوت قیمتی، با توجه به کاربرد و سلامت دستگاه های فتوکپی استوک محاسبه می شود.

کیفیت

توجه داشته باشید که دستگاه های فتوکپی استوک از کشورهای پیشرفته به شکل آماده به کار، به ایران وارد می شوند.

نظر به این که از قطعه های یدکی اورجینال و اصیل در این دستگاه ها استفاده شده است، کیفیت این وسیله ها بسیار بالا است.

پیشنهاد می کنیم که زمان خرید، حتما به شکل ظاهری و درون دستگاه توجه داشته باشید.

در نظر داشته باشید که از گرد و غبار، پودرهای تونر و غیره درون دستگاه های مذکور خبری نیست.

لازم است بدانید که شکل ظاهری این دستگاه ها با دستگاه های نو تا حد بسیار زیادی شباهت دارد. ‌

گارانتی‌

اغلب شرکت هایی که در ایران، دستگاه فتوکپی استوک را به فروش می رسانند، گارانتی محصول را به شما عرضه می دارند.

بعد از این که گارانتی شرکت مورد نظر را بررسی کردید، لازم است که با خیال آسوده دستگاه را خریداری نمایید.

بسیاری از فروشندگان به شما این ضمانت را می دهند که در صورت ایجاد هر نوع ایراد بعد از خرید، دستگاه شما را به طور رایگان تعمیر می کنند.

بنابراین لازم است توجه داشته باشید که این دستگاه را از مراکز معتبر خریداری نمایید تا بعدا به مشکل برخورد نکنید.

نمایندگی های فروش دستگاه های فتوکپی، همه فعالیت های مرتبط با فروش و خدمات بعد از آن را به طور کامل به مشتریان ارائه می دهند

و با بهره گیری از کارشناسان حرفه ای هر گونه ایرادات را در صورت نیاز به تعمیر برطرف می سازند.

تامین قطعات

مجموعه ما  اقدام به تامین مستقیم قطعات دستگاه های فتوکپی از کشور های همسایه نماید و با کیفیت ترین قطعات را ارائه می نماید.

واردات دستگاه های استوک

ما در زمینه واردات و فروش دستگاه های کپی فعالیت می کند.

با استفاده از مشاوره ما می توانید مناسبترین دستگاه کپی را بر طبق نیاز و بودجه خود انتخاب نمایید.

تحقیق و توسعه و مشاوره خرید دستگاه های دست دوم فتوکپی

تابان کپی در راستای ارائه تخصصی خدمات و  محصولات خود تیم تحقیق و توسعه خود را راه اندازی نموده است تا بتواند رضایت حداکثری مشتریان را جلب نماید

آموزش و راه اندازی دستگاه های فتوکپی

ما در برنامه های آموزش نحوه کار دستگاه های کپی را قرار داده است و امکان آموزش به پرسنل شما را دارد.

نمایندگی برند ریکو

ما با داشتن مدرک بین المللی نمایندگی برند ریکو آماده ارائه خدمات تخصصی در رابطه تعمیر ،تامین قطعات و مشاوره فروش محصولات دستگاه فتوکپی صنعتی هستیم.

برند مینولتا

بهترین دستگاه های برند مینولتا را از مجموعه تابان کپی بخواهید.
این دستگاه مناسب افرادی است که بصورت حرفه ای نیاز به خدمات چاپ دارند مناسب است.

دستگاه های فتوکپی استوک

دستگاه های کپی که مطابق مقررات کشور های اروپایی از رده خارج می شوند دستگاه استوک نام گذاری می شوند.
ما به صورت تخصصی اقدام به واردات بهترین نوع این دستگاه ها می نماییم.
و با گارانتی و به صورت تضمینی اقدام به فروش این دستگاه ها می نماییم.
تست های کیفیت این دستگاه ها با استندارد های جهانی است.

دستگاه کپی استوک ریکو

دستگاه فتوکپی مذکور در مدل های مختلفی وجود دارد که هر یک از آن ها دارای قدرت و سرعت متفاوتی هستند.

این دستگاه در سال های اخیر توانسته توجه بسیاری از خریداران را به خود جلب نماید. شرکت ریکو در دهه اخیر با تولید بهترین دستگاه ها توانسته بازار جهانی را به دست بگیرد و با بهترین های این حوزه از لحاظ کیفیت به ستیزه بپردازد.

 این شرکت با تولید پیشرفته ترین دستگاه ها در دنیای امروز توانسته برترین جایگاه را در میان شرکت های تولیدکننده دستگاه های کپی کسب کند.

نکاتی که باید در هنگام خرید بهترین دستگاه کپی برای کافی نت در نظر داشته باشید

که بتوانید وسیله اورجینال دریافت دارید را در زیر توضیح می دهیم. توجه داشته باشید که برخی از دستگاه هایی که در بازار موجود هستند و به فروش می رسند تقلبی هستند.

  • بخشی که بایستی در هنگام خرید به آن توجه کنید بلت ترانسفر در دستگاه کپی است که بایستی دارای رنگ قهوه ای باشد. بنابراین هر چه رنگ بلت در دستگاه به قهوه ای نزدیک تر باشد نشان دهنده این است که دستگاه کمتر کار کرده است.
  • چنان چه دستگاه استوک با سرعت بالا که می تواند 70 کپی به بالا بگیرد در دستگاه را باز نمایید. و بخش B2 را وارسی کنید خواهید دید که یک طلق به رنگ سیاه وجود دارد که رنگ اصلی آن است. . چنان چه کسی کنتور دستگاه را کم کرده باشد از این راه متوجه خواهید شد. در این طلق تا مقدار 300 هزار برگ، نمی توانید اثری از رنگ رفتگی بر روی آن مشاهده نمایید.

 

لازم است تا دستگاه فتوکپی استوک را از شرکت های معتبر خریداری نمایید. شرکت های معتبر هیچ گاه دستگاهی که بیش از حد کار کرده است را به شما نمی فروشند. زیرا آن ها نمی خواهند اعتبار خود را نزد مشتریان از دست بدهند.

فتوکپی استوک توشیبا

به دلیل این که تکنولوژی و علم در حال پیشرفت است و توقف ندارد؛ لذا کمپانی مربوطه نمی تواند به طور مکرر دستگاه های جدید بسازد و خطوط تولید قبل را تغییر بدهد.

به همین دلیل است که ترجیح می دهد که دستگاه قبلی را بازسازی کرده و در صورت نیاز آن را تعمیر نماید. بعد از آن دستگاه را به کشورهای در حال توسعه یا جهان سوم می فرستد. دستگاه های استوک برای بار دوم مورد استفاده قرار می گیرند.
دستگاه های استوک هم در حالت نو و هم در حالت بازسازی شده به مشتریان فروخته می شوند. شاید تصور کنید که دستگاه های بازسازی کهنه و قدیمی هستند. اما لازم است بدانید که این دستگاه ها از کیفیت خوبی برخوردار هستند و می توانند مانند دستگاه های نو کار کنند.

تشخیص دستگاه کپی استوک اصل

در نظر داشته باشید که همه دستگاه های فتوکپی استوک اروپایی دارای قطعه های جدید و اصل و فابریک هستند. هر زمان خواستید که این دستگاه را بخرید لازم است لازم است که همه قطعه های آن را بررسی نمایید.
توجه داشته باشید که بایستی دستگاه فتوکپی استوک را از فروشگاه های اصل و خوشنام خریداری نمایید. اگر این دستگاه را از فروشگاه های گمنام و بی نشان خریداری کنید امکان این که دستگاه اصل را به شما نفروشند بسیار بالا است.

نکات مهم که باید دقت کنید برای انتخاب بهترین دستگاه کپی برای کافی نت

امکان دارد خود فرد فروشنده دستگاه مذکور را بازسازی کرده باشد. نکته مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که هنگام خرید باید به تنظیمات دستگاه مذکور تا حد بسیار زیادی توجه داشته باشید.
نکته مهم دیگری که باید به آن دقت نمایید این است که باید به کنتور دیجیتالی دستگاه دقت نمایید. این کنتور مکانیکی می باشد و شما لازم است که پس از خریداری آن را با کنتور مکانیکی تطبیق بدهید.

دستگاه فتوکپی برای کافی نت

دستگاه فتوکپی ماشینی است که از متن ها، سندها، فایل و تصاوبر کپی می گیرد. بهره گیری از این دستگاه بسیار راحت است. با توجه به تجهیزاتی که یک دستگاه فتوکپی دارد قیمت آن نیز فرق دارد. در این مقاله در مورد دستگاه فتوکپی برای کافی نت با شما صحبت می کنیم.

بهترین دستگاه کپی در دنیا به چند دسته تقسیم بندی می شود

در نظر داشته باشید که دستگاه های کپی به چند گروه تقسیم می شوند. در زیر به انواع این دستگاه ها اشاره می کنیم:

دستگاه فتوکپی آنالوگ

دستگاه های کپی آنالوگ از قدیمی ترین دستگاه ها و در عین حال جزء بهترین ها هستند. اما امروزه از این دستگاه ها زیاد استفاده نمی شود. زیرا در مقابل دیگر دستگاه های کپی بیشتر قابلیت از کارافتادگی دارند. در این دستگاه ها از لنز، نور و آینه برای منعکس کردن اسنادی که بر صفحه قرار گیرد بهره می برند. بهره گیری از این دستگاه های کپی امروزه در حال منسوخ شدن است. ممکن است تصور کنید خرید این نوع دستگاه کپی به صرفه است. اما باید بدانید در طولانی مدت این دستگاه ها می توانند برای شما ایجاد دردسر کنند.

دستگاه کپی تک رنگ

این نوع دستگاه فتوکپی رنگی تنها از یک رنگ تونر که رنگ مشکی است استفاده می کند.. از این دستگاه کپی برای مصارف دفتری بهره می برند. این دستگاه ها در گنجایش های گوناگون از حجم اندک تا حجمی زیاد در دسترس هستند. بعضی از نسخ آن می توانند صد صفحه در هر دقیقه را کپی نمایند. در مورد کاربری این مدل دستگاه باید گفت که می توان از آن در هر کاری استفاده کرد.

دستگاه فتوکپی چند منظوره 

چند منظور از بهترین دستگاه های کپی هستند. همان طور که از نام این دستگاه برمی آید برای چند منظور ساخته شده اند. این دستگاه غیر از این کار کپی را انجام می دهند دارای کارکردهای دیگری هستند. سازندگان دستگاه های فتوکپی در حال حرکت به سوی این مدل دستگاه ها هستند. کارکردهای مهم این مدل دستگاه حاوی اسکن، فکس، چاپ و کپی است. در به روز ترین مدل های این دستگاه ها حتی می توان به اینترنت متصل شد. کاربران می توانند آن را به شبکه دفتر خود متصل کنند. در این صورت این افراد می توانند اسناد را با بهره گیری از اسکن برای فرستادن ایمیل به کار ببرند. با توجه به دستگاهی که خریده اید توانایی های اسکن دیگر نیز برای شما میسر است.

دستگاه فتوکپی رنگی

این نوع از دستگاه های کپی برای ایجاد کپی های رنگی تولید شده اند. این مدل از دستگاه های فتوکپی را می توان از بهترین دستگاه ها برای کپی دانست. همچنین شما می توانید با خرید این دستگاه فتوکپی، کپی های سیاه و سفید نیز بگیرید. این نوع دستگاه های کپی معمولا چند منظوره ساخته شده اند. باید بدانید که آن ها مجهز به چهار کارتریج و چهار درام هستند. در برخی از مدل تعداد کارتریج یا درام معمولا بیشتر است.

دستگاه کپی برای کافی نت

برای کاربران عادی ممکن است خرید دستگاه کپی کمی پیچیده و دشوار باشد. زیرا شما نمی توانید بدون داشتن اطلاعات درست از یک دستگاه کپی خوب، بهترین آن را انتخاب کنید. امروزه دستگاه های زیادی در بازار وجود دارند که هر کدام دارای ویژگی های خاصی هستند. در برخی اوقات انتخاب دستگاه کپی نامناسب می تواند دردسرهایی را برای شما به وجود بیاورد. خرید نادرست چاپگرها یکی از بزرگ ترین عللی است که سردرگمی کاربران را به دنبال دارد. دستگاه کپی بایستی با انتظارات شما همخوانی داشته باشد. در این مقاله در مورد خصوصیات دستگاه کپی برای کافی نت با شما صحبت می کنیم.

خصوصیات یک دستگاه کپی مناسب

در زیر به پارامترهایی که لازم است در زمان خرید دستگاه کپی به آن ها توجه داشته باشید اشاره می کنیم:

نوع بهره گیری از دستگاه کپی

نوع استفاده شما مهم ترین اصل برای خرید یک دستگاه کپی مناسب است. اگر دستگاه کپی را برای کافی نت می خواهید لازم است که یک دستگاه قوی را انتخاب کنید. در این صورت می توانید چند کاربر را به آن متصل کنید و سندهای بسیار با کیفیتی را چاپ کنید. برای مثال دستگاه های کپی که به صورت ایستاده هستند و با فن آوری لیزر کار می کنند مناسب هستند.برای کافی نت لازم است که دستگاه کپی را انتخاب کنید که چند کاره باشد. به این معنی که دارای قابلیت های فکس، پرینت و اسکن باشد.

گنجایش ماهیانه ی ماشین کپی

اگر به این عدد توجه نکنید احتمال خرابی دستگاه وجود دارد. به طور معمول دستگاه های چاپی که دارای قیمت ارزان هستند ظرفیت ماهانه اندک دارند. لازم است که با توجه بودجه ای دارید و میزان ظرفیت لازم از یک دستگاه کپی مناسب بهره ببرید.

امکان فتوکپی اسناد به صورت دو رو

لازم است که برای صرفه جویی در کاغذهای مصرفی از دستگاه کپی مناسب استفاده کنید. دستگاه فتوکپی که می خرید باید دارای این قابلیت باشد که اسناد را به صورت دو رو چاپ کند. بنابراین در زمان خرید این توانایی را در دستگاه کپی مورد ارزیابی قرار دهید.

سرعت چاپ دستگاه فتوکپی

سرعت چاپ از پارامترهای اصلی و مهم در هنگام خرید دستگاه فتوکپی است. این خصوصیت باید بر اساس تعداد چاپ ها در ماه مورد ارزیابی قرار بگیرد. در هر صورت هر چقدر که سرعت چاپ بیشتر باشد دستگاه فتوکپی کاربردی تر و حرفه ای تر است.

کیفیت چاپ سندها در ماشین فتوکپی

مهم ترین نکته این است که دستگاه شما باید به گونه ای باشد که برگه های چاپ را به صورت واضح چاپ کند. بنابراین سطح کیفیت چاپ را قبل از خرید مورد تست قرار بدهید. لازم است که فرد خریدار از کیفیت بالای دستگاه چاپ اطمینان حاصل کند.

مقدار امنیت دستگاه فتوکپی

امنیت برای همه سیستم های دیجیتالی بسیار اهمیت دارد. این مورد به طور معمول از سمت خریداران زیاد مورد توجه قرار  نمی گیرد. بعضی از دستگاه های کپی می توانند حافظه خود را برای دیگران قفل کنند.

دستگاه کپی برای کافی نت

کافی نت به علت خدمات چاپی که انجام می دهد از جمله مهم ترین مرکزهایی است که در طول روز مشتریان فراوانی دارد. در این قبیل مغازه ها برخی از دستگاه های چاپ مثل ماشین کپی وجود دارد. این دستگاه ها می توانند همه امورات چاپی را انجام دهند. اگر شما می خواهید که مشخصات بهترین دستگاه فتوکپی را بدانید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

خصوصیات دستگاه فتوکپی مناسب برای کافی نت

برای کافی نت دستگاه فتوکپی مناسب باید دارای یک سری خصوصیات باشد. در زیر به بررسی برخی از این موارد می پردازیم:

سرعت فتوکپی در دستگاه کپی مناسب کافی نت

برای یک مغازه که کار فتوکپی را انجام می دهد سرعت کپی از اهمیت زیادی برخوردار است. دستگاه های فتوکپی باید دارای این توانایی باشند که مقدار بالایی از سندها را چاپ کنند. در زیر به برخی از این تغییرات مثبت در دستگاه ها کپی اشاره می کنیم:

بهره وری و کارایی: سرعت بالای دستگاه کپی این امکان را برای شما مهیا می کند که بتوانید در زمانی کم کار کپی را انجام دهید. این موضوع سبب بالا رفتن بهره وری و کارایی بیزنس شما می شود. چون مشتریانی که به شما مراجعه می کنند در زمانی بسیار کوتاه کار خود را به انجام می رسانند.

راضی بودن مشتریان: مشتریان بیشتر به دنبال سرعت زیاد در پیاده سازی سرویس ها هستند. شما با دارا بودن یک دستگاه فتوکپی می توانید بهترین سرویس را در زمانی سریع به آن ها بدهید. بنابراین این امر سبب بالا رفتن رضایت در آن ها می شود.

کم شدن وقت انتظار: در کافی نت صف بندی مشتریان با زمان بالا برای کار فتوکپی وجود دارد. زمانی که شما از یک دستگاه فتوکپی با سرعت زیاد بهره می برید زمانی منتظر ماندن مشتریان کمتر می شود. این امر می تواند تجربه کاری بهتر را برای مشتری داشته باشد.

بالا رفتن کارکرد کلی: اگر سرعت دستگاه کپی بالا باشد می تواند این کمک را به شما کند که کارکرد کلی کار بالاتر رود. با کم شدن زمانی که برای کپی کردن صرف می کنید می توانید بیشتر به دیگر وظایف خود برسید.

کیفیت دستگاه کپی کافی نت

کیفیت دستگاه فتوکپی که در کافی نت استفاده می شود باید بالا باشد. در زیر به این تاثیرات اشاره می کنیم:

کیفیت اسناد: اگر دستگاه کپی دارای کیفیت خوبی نباشد کپی های تولید شده دارای خط های نامنظم، مبهم بدون متن ها و رنگ های بی کیفیت خواهد شد. این امر می تواند نارضایتی در مشتریان را به دنبال داشته باشد. این تاثیر منفی سبب می شود تا در کسب و کار شما خلل ایجاد شود.

وضوح: مشتریانی که به شما مراجعه می کنند امکان دارد که اسنادی را برای کپی بخواهند که دارای جزییات مهم باشد. بنابراین دستگاه کپی شما باید بتواند نسخ دقیق و واضحی از سندها را تولید نماید. در این صورت اطلاعاتی به هم نمی ریزد و نابود نمی شود.

تنوع رنگی: در بعضی اوقات امکان دارد که نیاز باشد تا کپی های رنگی را تولید کنید. در این صورت دستگاه کپی شما باید این توانایی را داشته باشد که کپی با رنگ های دقیق و زیبا را تولید کند.

دستگاه فتوکپی برای کافی نت

برای این که بتوانید یک دستگاه فتوکپی مناسب برای کافی نت خریداری کنید لازم است که به موارد مختلفی توجه داشته باشید. در این مقاله در مورد بهترین دستگاه فتوکپی با شما صحبت می کنیم.

خصوصیات دستگاه فتوکپی مناسب

لازم است که پیش از خرید به ویژگی های مفید که یک دستگاه فتوکپی لازم است داشته باشد توجه کنید. بعضی از خصوصیات لازم که بایستی یک دستگاه کپی داشته باشد به شرح زیر است:

توانایی اسکن چندین کاغذ به صورت اتوماتیک

دارا بودن سوراخ کن

داشتن منگنه زن

داشتن سرتر یا همان مرتب کننده کاغذ

دقت به بودجه

 نگاه به خدمات بعد از فروش و پشتیبانی از فروشنده

دیگر مواردی که باید در هنگام خرید دستگاه کپی در نظر داشته باشید را در زیر توضیح می دهیم:

توانایی کوچک نمایی و بزرگ نمایی تصاویر و سندها

بیشتر افراد لازم می دانند که اسناد آن ها بزرگ تر چاپ شود. بنابراین اگر می خواهید دستگاه فتوکپی را برای کافی نت بخرید بایدبه این مورد توجه داشته باشید. بنابراین لازم است که این ارزیابی را داشته باشید که دستگاه مورد نظر شما تا چه حد می تواند سندها و تصاویر را برای شما کوچک تر و بزرگ تر کند.

توجه داشتن به میزان حجم کار

به علت این که در طول روز مشتریان زیادی برای کار فتوکپی به شما مراجعه می کنند باید به میزان حجم کار توجه داشته باشید. لذا بایستی برای کافی نت از یک دستگاه کپی استفاده کنید که دارای این توانایی باشد که بتواند حجم کار بالایی را برای شما فتوکپی بگیرد.

چندکاره بودن دستگاه کپی

دستگاه های کپی جدید به عنوان اسکنر و پرینتر قابل استفاده هستند. بعضی از دستگاه های کپی هستند که توانایی وصل شدن به شبکه را نیز دارند. باید به این مورد مهم توجه داشته باشید که بعضی از دستگاه های کپی سیاه و سفید می توانند اسکن رنگی نیز بگیرند.

انواع دستگاه فتوکپی

همان طور که می دانید انواع متفاوتی از دستگاه های کپی در بازار وجود دارد. در این جا به معرفی برخی از آن ها می پردازیم:

دستگاه کپی سیاه و سفید

یکی از انواع دستگاه های کپی مدل سفید و سیاه آن است. این نوع دستگاه کپی تنها با یک رنگ کار می کند. لازم است بدانید که به این نوع دستگاه فتوکپی، دستگاه کپی مونو می گویند.

دستگاه کپی جوهر افشان

دستگاه کپی جوهر افشان یکی دیگر از انواع دستگاه فتوکپی است. این مدل دستگاه کپی به لحاظ کیفیت چاپ کمی ضعیف است. بنابراین از این دستگاه زمانی می توان استفاده کرد که کیفیت بالای چاپ زیاد مهم نباشد. در حقیقت بیشتر از این نوع دستگاه کپی در خانه و یا برخی دفاتر کوچک استفاده می شود.

دستگاه کپی دیجیتال

دستگاه فتوکپی دیجیتال یکی از پرکاربردترین دستگاه های فتوکپی است. در نظر داشته باشید که از این مدل دستگاه کپی برای کارهای اسکن، فکس و چاپ کامپیوتری نیز استفاده می کنند.

دستگاه کپی لیزری

دستگاه کپی لیزری به علت دارا بودن فن آوری مدرن و کارکرد بالا دستگاه گرانی است. اما اگر این دستگاه را بخرید می توانید در طولانی مدت بدن خرابی از آن بهره ببرید. عمر مفید کارتریج در این دستگاه کپی بالا است.

دستگاه فتوکپی استوک

دستگاه فتوکپی استوک یک دستگاه کپی است که از قبل مورد استفاده قرار گرفته است. بعد از استفاده از این دستگاه برای کاربران به بازار ثانویه و یا فروشگاه ها برگشته است. کلمه استوک یک کلمه انگلیسی است که به معنی انبار، کالای موجود و یا موجودی می باشد.

باید بدانید که دستگاه کپی استوک امکان دارد که یک دستگاه پرینتر، فکس، کپی و یا ترکیبی از این موارد باشد. این دستگاهها به طور معمول حاوی یک واحد اصلی برای کپی هستند. همچنین آن ها دارای کنترل پنل، پرینتر و ماژول فکس نیز می باشند. دستگاه فتوکپی استوک امکان دارد که از نوع تغدیه خودکار و یا از نوع جدولی باشد. اگر این دستگاه از نوع تغذیه خودکار باشد می تواند به صورت خودکار یا اتوماتیک اسناد را برای کپی کردن تغدیه نماید. این در حالی است که دستگاه کپی استوک از نوع جدولی به گونه ای است که می توان مدرک های مسطح را بر روی آن گذاشت.

یکی از اصلی ترین عللی که برخی از افراد علاقه زیادی به دستگاه های کپی استوک دارند این است که قیمت این نوع ماشین در قیاس با دیگر دستگاه ها به مراتب کمتر است. همچنین بعضی دیگر از کاربران هستند که به علت بودجه کم و یا احتیاج به دستگاه های فتوکپی که عملکرد چندانی ندارد دستگاه های کپی استوک را در ارجحیت قرار می دهند.

نکات مهم در زمان خرید دستگاه کپی استوک

لازم است که پیش از خرید دستگاه کپی استوک از معتبر بودن منبع خرید مطمئن شوید. باید بدانید که دستگاه شما به لحاظ کارکرد و کیفیت چگونه است. همچنین لازم است که اطلاعات لازم را در مورد وضعیت کارکرد و فیزیکی دستگاه به دست بیاورید. در صورتی که برای شما مهیا باشد لازم است که ضمانت نامه و یا همان گارانتی و خدمات بعد از فروش فروشگاهی را که می خواهید از آن خرید نمایید بررسی کنید.

برای این که بتوانید اطلاعات مهم و کاملی را درباره وضعیت کارکرد و فیزیک دستگاه مورد نظر خود پیدا کنید لازم است که به موارد زیر توجه داشته باشید:

مطالعه و تحقیق:

پیش از این این که این دستگاه کپی را بخرید لازم است که تحقیقات لازم را به عمل بیاورید و اطلاعات مهم را در مورد برند و مدل دستگاه کسب نمایید. به این منظور لازم است که به مطالعه و بررسی همه نقدها و بررسی هایی که کاربران از تجربه خرید خود از این دستگاه داشته اند بپردازید. این کار سبب می شود تا درک شما از وضعیت عملکرد دستگاه بسیار بیشتر شود.

بازرسی کردن به صورت مستقیم:

اگر این امکان برای شما مهیا است لازم است که دستگاه کپی استوک را از نزدیک و به شکل مستقیم مورد بررسی و مشاهده قرار بدهید. ارزیابی ظاهر دستگاه، پورت ها، کنترل ها، صفحه نمایش، وجود داشتن هر گونه خط و خش و یا ضربه و نشانه های ساییدگی بر روی دستگاه کپی را در نظر بگیرید. لازم است که هر گونه خرابی را در دستگاه کپی مورد ارزیابی قرار بدهید. اگر دستگاه کپی پرینتر دارد می توانید یک آزمایش چاپ انجام دهید تا بتوانید هر چه بهتر کیفیت چاپ را بسنجید.

آیا قابلیت OCR در دستگاه‌های کپی برای کافی نت به طور خودکار فعال است یا باید تنظیماتی انجام داد؟

قابلیت OCR (تشخیص متن) در دستگاه‌های کپی برای کافی نت باید به طور جداگانه فعال شود و بسته به دستگاه و نرم‌افزار مورد استفاده، ممکن است نیاز به تنظیماتی داشته باشد.

بعضی از دستگاه‌های کپی برای کافی نت دارای قابلیت OCR هستند و می‌توانند به طور خودکار متن را تشخیص داده و آن را در فایل PDF ذخیره کنند. در این صورت، شما باید در تنظیمات دستگاه، قابلیت OCR را فعال کنید و ممکن است تنظیمات مرتبط با زبان، کیفیت OCR و سایر پارامترها را تعیین کنید.

در برخی دستگاه‌ها، برای استفاده از قابلیت OCR، می‌توانید از نرم‌افزارهای جانبی یا درایورهای مربوطه استفاده کنید. این نرم‌افزارها معمولاً به شما اجازه می‌دهند متن اسکن شده را تشخیص داده و به فرمت PDF تبدیل کنید.

همچنین، در صورتی که دستگاه کپی شما قابلیت OCR را نداشته باشد، می‌توانید از نرم‌افزارهای جانبی OCR برای پردازش تصاویر اسکن شده استفاده کنید. این نرم‌افزارها به شما اجازه می‌دهند تصاویر را وارد کنید و متن آن را تشخیص داده و به فرمت PDF ذخیره کنید.

به هر حال، بهتر است قبل از خرید یا استفاده از یک دستگاه کپی برای کافی نت، در مورد ویژگی‌ها و قابلیت‌های آن به دقت مطالعه کرده و با تولید کننده یا فروشنده مربوطه مشورت کنید تا قابلیت OCR و نحوه فعالسازی آن را بدانید.

دستگاه فتوکپی استوک برای کافی نت

استوک به معنی کالاهای دست دوم است. زمانی که یک کالا استوک در نظر گرفته می شود، از قیمت آن کم می شود. دستگاه فتوکپی استوک در بازار ایران بسیار فراوان است. این دستگاه ها مشتریان زیادی را به خود اختصاص داده اند. به علت این که دستگاه کپی استوک عملکرد برابر با دستگاه نو دارد محبوب است. با خرید دستگاه استوک دیگر نیازی ندارید تا قیمت های بالایی را بپردازید. در زیر با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد دستگاه کپی استوک که مناسب کافی نت باشد با شما صحبت کنیم.

دستگاه فتوکپی استوک مناسب برای کافی نت

کافی نت ها یکی از مراکزی هستند که بسیار به دستگاه کپی استوک نیاز دارند. زیرا آن ها در طول روز باید سندها و فایل های با حجم زیاد را به سادگی به چاپ برسانند. دستگاه کپی کارکرده یا استوک دست خوش بسیاری از تغییرات به مروز زمان می شود. در سال های اخیر دستگاه های استوک دارای قابلیت های زیادی شده اند. این توانایی ها شامل پرینت، اسکن دو رو و سریع و غیره هستند. در بین مارک های معروفی دستگاه کپی استوک کونیکا مینولتا، اچ پی، زیراکس، شارپ، ریکو، توشیبا و کانن محبوبیت دارند.

چگونه یک دستگاه کپی استوک مناسب برای کافی نت بخریم؟ 

برای این که دستگاه کپی استوک مناسبی بخرید لازم است که به یک سری نکته ها توجه داشته باشید. باید بدانید که تنها نباید به قیمت ارزان دستگاه کپی توجه کنید. در زیر به اهم این موارد اشاره می کنیم:تعداد نسخ کپی که می توانید در یک روز را بگیرید با دستگاه برآورد کنید.

آیا دستگاهی می خواهید که کپی رنگی یا سفید و سیاه بگیرد؟

دستگاهی که قصد خرید آن را دارید باید سرعت مناسبی داشته باشد.آیا دستگاه کپی ساده می خواهید؟ و یا این دستگاه باید دارای قابلیت های دیگری مثل فکس، چاپگر و دیگر موارد باشد.

اجزای مهم دستگاه فتوکپی کدام هستند؟

دستگاه فتوکپی بخش های مهمی دارد که در این جا به دو تا از آن ها اشاره می کنیم.

کاغذ کش

کاغذ کش بخشی از دستگاه کپی است که برای جا به جا کردن کاغذ در دستگاه کپی استوک کاربری دارد. لازم است بدانید که کاغذ کش در گروه اجزای مکانیکی دستگاه قرار دارد. این قسمت در سه بخش خروجی، میانی و ورودی فعال است تا بتواند کاغذ را به داخل و خارج هدایت کند. اگر کاغذ کش با اشکال رو به رو شود کارکرد دستگاه به کلی به هم می ریزد.برد اصلی سیستم کپی استوک، دارای یک مین برد یا برد اصلی است. این بخش مهم در واقع به عنوان مغز دستگاه است.

برد اصلی

نقش بسیار مهمی را بر عهده دارد. باید بدانید که برد الکترونیکی در دستگاه استوک مدیریت دیگر بخش ها را بر عهده دارد. این قطعه اصلی در پردازش دیتاها وظیفه مهمی را ایفا می کند. اگر برد دستگاه کپی استوک با ایراد رو به رو شود بر کارایی دیگر قطعه ها نیر اثر می گذارد. در نتیجه دستگاه نمی تواند دیگر برای شما کارایی داشته باشد.

کوچک نمایی و بزرگ نمایی در دستگاه فتوکپی شارپ

یک از ساده ترین کارها در تمامی دستگاه ها بزرگ نمایی و کوچک نمایی است. در دستگاه میریم قسمت کپی ریتیو سایز a4 هست که ما میخواهیم a3 کنیم سایز 141 درصد می کنیم خودش اتوماتیک میاد روی سایز  a3

 

هم چنین میتوانید از قسمت پایین کامنت های مشتریان را قبلی را بخوانید

 

دستگاه فتوکپی رنگی صنعتی شارپ مدل MX3100

توضیحات دستگاه فتوکپی رنگی شارپ مدل MX3100 : دستگاه فتوکپی رنگی شارپ مدل MX3100 یک دستگاه چند کاره می باشدکه

دستگاه فتوکپی رنگی صنعتی کونیکا مینولتا مدل c652

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]

دستگاه فتوکپی رنگی صنعتی کونیکا مینولتا مدل c552

توضیحات دستگاه فتوکپی رنگی صنعتی کونیکا مینولتا مدل c552: دستگاه فتوکپی رنگی کونیکا مینولتا مدل c452 و c552 و c652

دستگاه فتوکپی رنگی صنعتی کونیکا مینولتا مدل c452

توضیحات دستگاه فتوکپی رنگی صنعتی کونیکا مینولتا مدل c 452: دستگاه فتوکپی رنگی کونیکا مینولتا مدل c452 و c552 و

دستگاه فتوکپی توشیبا سری 6 -مدل es 456

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]

دستگاه فتوکپی توشیبا سری 6 مدل es 356

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]

دستگاه فتوکپی توشیبا سیاه و سفید سری 6 مدل es 306

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]

دستگاه فتوکپی توشیبا سیاه و سفید سری 6 مدل es 256

توضیحات دستگاه فتوکپی توشیبا سیاه و سفید سری 6 مدل es 256 : دستگاه فتوکپی توشیبا لیزری و سیاه و

دستگاه فتوکپی شارپ مدل mx 282

توضیحات دستگاه فتوکپی شارپ مدل mx 282 : دستگاه فتوکپی شارپ مدل mx 282 که دستگاهی با اصطحلاک بسیار پایین

دستگاه فتوکپی شارپ مدل mx 362

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]

دستگاه فتوکپی شارپ مدل mx 452

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]

دستگاه فتوکپی شارپ مدل mx 502

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]

دستگاه فتوکپی توشیبا مدل es 257

توضیحات دستگاه فتوکپی توشیبا مدل es 257 : دستگاه فتوکپی توشیبا مدل es 257 سری ۷ به گونه ای طراحی

دستگاه فتوکپی توشیبا مدل es 357

توضیحات دستگاه فتوکپی توشیبا مدل es 357 : دستگاه فتوکپی توشیبا مدل es 357 سری ۷ به گونه ای طراحی

دستگاه فتوکپی توشیبا مدل es457

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]

دستگاه فتوکپی توشیبا مدل es507

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]

دستگاه فتوکپی شارپ مدل mx 365

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]

دستگاه فتوکپی شارپ مدل mx 465

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]

دستگاه فتوکپی شارپ مدل mx 565

توضیحات دستگاه فتوکپی شارپ مدل mx 565 : این دستگاه دستگاه فتوکپی شارپ مدل mx 565 یک دستگاه چند کاره

دستگاه فتوکپی صنعتی ریکو مدل mp6001

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]

بهترین قیمت دستگاه فتوکپی ریکو مدل mp7500

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]

بهترین قیمت دستگاه فتوکپی صنعتی ریکو مدل mp 6000

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 4.5]

بهترین قیمت دستگاه فتوکپی صنعتی ریکو مدل mp 7000

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]

بهترین قیمت دستگاه فتوکپی صنعتی مدل ریکو mp 9002

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 3]

بهترین قیمت دستگاه صنعتی ریکو مدل mp 7502

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]

دستگاه فتوکپی صنعتی ریکو مدل mp 6500

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]

بهترین قیمت دستگاه صنعتی ریکو مدل mp 6002

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 2]

دستگاه رومیزی ریکو مدل mp 2501

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 5]

دستگاه فتوکپی ریکو رومیزی مدل mp 2500

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]

دستگاه فتوکپی ریکو مدل mp 8000

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]

قیمت دستگاه فتوکپی ریکو مدل mp 4000

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]

قیمت دستگاه فتوکپی ریکو مدل mp 5000

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]

قیمت دستگاه فتوکپی رومیزی ریکو مدل mp1600

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 2 میانگین: 2.5]

قیمت و مشاوره فروش دستگاه فتوکپی ریکو رومیزی مدل mp2000

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]

بهترین قیمت دستگاه فتوکپی ریکو مدل mp4002

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]

بهترین قیمت و خدمات دستگاه فتوکپی ریکو مدل mp5002

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]

قیمت و مشاوره فروش دستگاه فتوکپی ریکو مدل mp5001

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]

دستگاه فتوکپی ریکو مدل mp4001

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]

قیمت و خرید دستگاه فتوکپی صنعتی ریکو (ricoh) مدل mp 5500 ماشین اداری

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]

دستگاه فتوکپی توشیبا مدل es256 , es306 , es356 , es456

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]

دستگاه فتوکپی رنگی صنعتی شارپ مدل mx 2600

توضیحات دستگاه فتوکپی رنگی شارپ mx 2600: یک دستگاه چند کاره می باشدکه علاوه بر قابلیت کپی سند قابلیت اسکن

دستگاه فتوکپی صنعتی کونیکا مینولتا مدل C452

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 0 میانگین: 0]

دستگاه فتوکپی صنعتی ریکو مدل mp 7001 / mp 8001 / mp 9001

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید! [کل: 1 میانگین: 5]

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *