ارور های دستگاه های کپی

ارورها و خطاهای متداول در دستگاه های ریکو صنعتی

ارور های دستگاه کپی ریکو

در این قسمت از سایت می خواهیم به ارورها و خطاهای متداول در دستگاه های ریکو صنعتی بپردازیم .این ارورها که در این قسمت به آنها اشاره شده از متداول ترین ارورها می باشند که به مرور زمان با آنها برخورد می کنید و شما مشتریان عزیز در این قسمت از سایت می توانید به راحتی این ارورها را رفع کنید و یا با تماس و مشاوره با شرکت تابان کپی مشکالت دستگاه خودتان را برطرف کنید.

ارورهایی که به مرور زمان بیشتر آنها را مشاهده می کنید در دستگاه های ریکو از قبیل:

MP5500/MP6000/MP6500/MP7000/MP7500/MP8000/MP6001/MP7001/MP8001/MP9001/MP6002/MP7502/MP9002
Sc101: اسکن
لامپ اسکن کثیف بوده و یا روشن نمی شود – آینه ها کثیف است – خطکش سفید زیر شیشه کثیف می باشد – برد CCD ایراد دارد _ برد پاور ایراد دارد
SC124: حرکت جلو وعقب اسکن
موتور اسکن خراب است – ریل های اسکن خشک شده – سنسور پوزیشن اسکن خراب است برد پاور به مشکل خورده
SC141: مربوط به اسکن
لامپ اسکن ویا آینه های اسکن کثیف می باشد- برد CCD کثیف می باشد یا ایراد دارد – خطکش سفید زیر شیشه کثیف می باشد
SC142: مربوط به اسکن
لامپ نوردهی کثیف می باشد-آینه ها کثیف می باشد-موتور اسکن خراب می باشد-خطکش سفید زیر شیشه کثیف می باشد

C202: مربوط به لیزر می باشد

پلیگان POLIGAN موتور خراب است یا همان موتور آینه ای چند ضلعی-کانکتور موتور شل و یا شکسته است-بردIPU ایراد دارد

SC220: مربوط به لیزر می باشد- خطای تشکیل همگام سازی لیزر

– کانکتور برد برد IPU ایراد دارد- برد LD لیزر مشکل دارد- ئیچ های درب دستگاه مشکل داردهمگام سازی لیزر شل ویا شکسته است

SC300: مربوط به شارژر درام می باشد

شارژر درام کثیف است – توری گرید کثیف است – سیم شارژکثیف است و یا پاره شده است.

SC320: مربوط به لیزر می باشد

موتور پلیگان یا همان موتور چند ضلعی خراب است و باید تعویض شود و یا برد IPU معیوب است.

SC322: مربوط به لیزر می باشد-خطای همگام سازی لیزر

بردLD خراب است و باید تعویض شود – برد IPU مشکل دارد – سوئیچ درب جلو مشکل دارد.

SC324: مربوط به تانک دولوپر می باشد در دستگاه های متوسط ریکو

تانک دولوپر قفل شده است – موتور تانک دولوپر ایراد دارد

SC329: مربوط به لیزر می باشد در دستگاه های متوسط ریکو داخل کد میرویم سپس کد #2109003 را می زنیم سپس استارت را فشار می دهیم و کد #2109004 را می زنیم سپس استارت را فشار می دهیم.

SC340: مربوط به TD sensor می باشد در دستگاه های متوسط ریکوTD sensor باید تعویض شود – تونر داخل تانک یا بسیار کم است ویا بیش از حد مجاز زیاد می باشد.
SC345: مربوط به ولتاژ تانک دولوپر می باشد در دستگاه های متوسط ریکواگر درام ضعیف باشد باید تعویض شود یا وارد کد می شویم #2963 را می زنیم سپسEXECUTE را می زنیم تا روی صفحه Complete نشان دهد.
SC360: مربوط به تانک دولوپر می باشد در دستگاه های متوسط ریکوپودر دولوپر خراب است – تونر داخل تانک بسیار کم ویا بیش از حد مجاز می باشد.
SC402: مربوط به ترانسفر می باشد بلت ترانسفر گشاد شده و یا خراب می باشد – غلطک های داخل بلت ترانسفر کثیف می باشد.سوکت ترانسفر قطع می باشد.
SC441: مربوط به تانک دولوپر می باشدتانک دولوپر قفل شده است – بوش های تانک دولوپر خراب است و باید تعویض شود – مگنت تانک دولوپر و بلبرینگ سر مگنت قفل شده است
SC490: مربوط به فن اصلی پشت دستگاه می باشد فن قفل شده و نمیچرخد و یا سوکت فن قطع می باشد.
495: مربوط به تخلیه ضایعات تونر می باشدظرف ضایعات تونر پر شده و باید تخلیه شود – لوله های ضایعات قفل شده – سنسور لوله ضایعات کثیف می باشد موتور ضایعات قفل می باشد.
SC496: مربوط به ظرف ضایعات تونر می باشد کلید یا سوئیچ تنظیم جمع آوری تونر مشکل دارد
SC501: مربوط به کاست سینی 1 می باشد سنسور بالابر عمل نمی کند – موتور کاست خراب است – کاغذ پشت کاست بین موتور و کاست مانده – سیم بوکسل باالبر سینی پاره شده – سنسور پیپیرفید 1 خرا ب می باشد.کاغذ بیش از حد مجاز داخل کاست می باشد.
SC502: مربوط به کاست سینی 2 می باشد موتور کاست خراب است – کاغذ پشت کاست مانده – سنسور پیپیر فید2 خراب است – کاغذ بیش از حد مجاز داخل کاست می باشد.
SC503: مربوط به کاست سینی 3 می باشد موتور کاست خراب است – کاغذ پشت کاست مانده – سنسور پیپر فید 3 خراب است – کاغذ بیش از حد مجاز داخل کاست می باشد.
SC530: مربوط به فن دستگاه می باشد موتور فن قفل شده است – سوکت فن قطع می باشد.
SC531: مربوط به فیوزینگ هیترمی باشد موتور فیوزینگ هیتر خراب است – تسمه موتور فیورینگ گشاد شده ویا پاره شده – فیوزینگ قفل شده است
C540: مربوط به فیوزینگ هیر می باشدموتور خروجی فیوزینگ قفل شده و یا خراب است.
SC541: مربوط به فیوزینگ هیتر می باشدترمیستور فیوزینگ کثیف است و دمای فیوزینگ شناسایی نمی شود – ترمیستور در صورت خراب بودن تعویض شود – سیم ترمیستور قطع شده است
SC542: خطای گرم کردن فیوزینگ هیتر هاترول نتوانسته در زمان مقرر به 100 درجه برسد – ترمیستور تاب خورده و یا خراب است – جریان دو سر المپ های فیوزینگ قطع می باشد – ترموستات چسبیده و قفل شده است.المپ سوخته است.
SC545: مربوط به فیوزینگ هیتر می باشد المپ بیش از حد مجاز داغ شده است – المپ فیوزینگ قطع شده است – ترمیستور کثیف است یا خراب شده و نمی تواند دمای فیوزینگ را تشخیص دهد.
SC547: مربوط به فیوزینگ هیتر می باشد سیم ترمیستور قطع شده و یا له شده است یا با سطح هاترولر تماس ندارد.
SC551: مربوط به فیوزینگ هیتر می باشد ترمیستور کثیف است و یا خراب شده – سوکت ترمیستور وصل نمی باشد – سیم ترمیستور له شده و یا اشتباه نصب شده که در مدت زمان مقرر دما را نمی تواند تشخیص دهد.
SC552: مربوط به فیوزینگ هیتر می باشدترموستات قفل شده و جریان دو سر المپ را قطع کرده به عبارتی ترموستات چسبانده – ترمیستور انتهایی نمی تواند تشخیص دهد که دستگاه به 100 درجه سانتی گراد رسیده – المپ هیتر قطع می باشد و روشن نمی شود – سیم ترمیستور شل شده و یا قطع می باشد – ترمیستور کثیف می باشد.

SC555: مربوط به فیوزینگ هیتر می باشد المپ هیتر روشن نمی شود – سوکت سر المپ شل شده و یا وصل نمی باشد.

SC569: مربوط به فیوزینگ هیتر می باشدخطای موتور آزاد سازی فشار فیوزینگ یا همان موتور جدا کننده پرس – سنسور زیر پرس کثیف است و یا سیم سنسور قطع شده و نمی تواند محرک را تشخیص دهد – موتور جدا کننده قفل شده به دلیل بار زیاد – سوکت موتور یا سنسور شل شده و یا قطع می باشد.

SC590: مربوط به موتور ضایعات تونر می باشد موتور ضایعات تونر قفل می باشد – دنده های درایو موتور ضایعات خراب می باشد – برد روی موتور ضایعات معیوب می باشد – سوکت موتور ضایعات شل و یا قطع می باشد – سنسور موتور ضایعات خراب است – شفت داخل موتور ضایعات شکسته است.

SC620: مربوط به ای دی اف ADF  می باشد کابل ای دی اف شل می باشد و یا شکسته است – برد ای دی اف معیوب می باشد.

SC672: مربوط به برد کنترلر یا همان برد ماشین فانگشن می باشد برد کنترلر معیوب است – سوکت های برد شل و یا شکسته است – RAM رم روی برد خراب است یا کثیف می باشد – برد کنترلر تعویض شود – اتصال برد قطع می باشد – برد فکس ایراد دارد.

SC819: مربوط به برد کنترلر می باشد ارتباط بین برد کنترلر و ای پی یو IPU قطع می باشد – رم RAM روی برد کنترل کثیف و یا خراب می باشد.

C824: مربوط به ان وی رم NV RAM می باشد NV RAM مشکل دارد – پایه های NV RAMشکسته است – NV RAM باید برنامه بخورد

SC860: مربوط به هارد می باشد سوکت هارد قطع می باشد – هارد خراب است – هارد باید فورمت شود به این صورت وارد کد می شویم سپس کد #5832 را می زنیم سپس گزینه EXECUTE را می زنیم صبرمی کنیم تا داخل صفحه COMPLETE را به ما نشان دهد و بعد دستگاه را خاموش و روشن می کنیم.

SC876: مربوط به هارد و یا NV RAM می باشد در این خطا باز هم داخل کد می رویم سپس کد #5832 را می زنیم و گزینه EXECUTE را می زنیم صبر می کنیم تا داخل صفحه COMPLETE را نشان دهد و بعد دستگاه را خاموش و روشن می کنیم.

SC901: مربوط به کنتور آنالوگ می باشد سوکت کنتور قطع می باشد – کنتور خراب می باشد

SC995: ارتباط مین برد و کنترلرسلایر بین مین برد و برد کنترلر همخوانی ندارد

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *